www.chata-veselka.cz
Vítáme Vás!

Chata Veselka
Hana Kočí
Tel.: 603 388 952
chata-veselka@seznam.cz
Pro Vaše dotazy můžete využít Kontaktního formuláře.


TOPlist

 

Možnosti rekreace, Vranovsko

Okolí chaty


V zalesněném okolí chaty si každý najde to svoje. Plavci i neplavci písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody, rybáři ryby, houbaři houby, turisté a cyklisté svoje značené trasy, "žokejové" se mohou projet na koni v sousedství hradu Bítov a ti pohodlní se projedou výletní lodí třeba až na hráz nebo si jen tak odpočinou s rukama pod hlavou. Ke koupání, k nákupu nebo do restaurace je to coby kamenem dohodil. Stačí sejít 200m.
Chata Veselka - apartmányDětské hřiště je součástí chaty VeselkaChatová oblast Chmelnice

Památky

Turistickou přitažlivost Vranovska zvyšuje také nemalý počet historických památek a objektů. Jedná se zejména o středověký obranný řetězec hradů podél řeky Dyje. Z památek vybíráme zříceninu hradu Cornštejn ( přímo naproti chatě Veselka ), kde kromě prohlídek můžete shlédnout rytířské souboje, ohňová šou apod, hrad Bítov (po vodě 2 km, po silnici 10 km), zámek Vranov (12 km), hrad Hardegg v Rakousku (25 km), zámek a kamenná přehrada v Jevišovicích (38 km) patřící mezi nejstarší v Evropě, románská rotunda sv. Kateřiny a jiné zajímavé památky ve Znojmě (40 km) atd.
Lodní doprava - hrad BítovZřícenina hradu CornštejnZámek Vranov

Rozhledna

RozhlednaNedaleko chaty a zároveň nedaleko hradu Bítova byla před nedávnem otevřena rozhledna, z které za pěkného počasí dohlédnete, kromě jiného, až do rakouských Alp.

Zahrada se zvířaty

Zahrada se zvířatyMezi hradem Bítovem a rozhlednou, což je vzdálenost 1 km, můžete navštívit zahradu se zvířaty, kde se dětem nabízí lákavá možnost tato zvířata krmit anebo se projet na poníkovi.

Vranovsko

Doporučujeme navštívit národní park Podyjí v úseku od Vranova po Znojmo. Okolí dnes již daleko za hranicemi známé vinice Šobes stojí zato vidět. Předmětem ochrany NP je přirozený úsek hluboce zaklesnutého toku Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem.

Dominantou Vranovska je přehradní nádrž vybudovaná v období první republiky. Hráz a hlavní přehradní jezero se nachází asi 1 km od centra Vranova nad Dyjí. Přehradní jezero je centrem rekreace a vodních sportů. Na své si zde přijdou milovníci windsurfingu a jachtingu. Vody nádrže jsou proslulé bohatstvím ryb.

Již při cestě k nám potkáte muzeum motocyklů v Lesné a muzeum Tatra v Bítově.
Vranovská přehrada - hrázVranovská přehrada - most na plážVranovská přehrada

Vyrobil  ZNOJMAN  &  iKAŠPÁREK